Всеукр. тиждень права

про проведення Всеукраїнського тижня права

в Озерській ЗОШ І–ІІІ ступенів

Всеукраїнський тиждень права тривав з 5 по 9 грудня 2011 р. і був присвячений правам людини в Україні. Вчителем правознавства Скибан Іриною Василівною  було проведено ряд заходів присвячених цій тематиці.

Так, в понеділок 5 грудня була проведена рольова гра „Конвенція про права дитини”, метою якої було ознайомити учнів із конвенцією про права дитини, виховувати в них повагу до прав та основних обов’язків людини та громадянина. Було розіграно декілька ситуації, які могли б статися з кожної дитиною, та шляхи їх подолання. Загалом учні проявили знання з прав людини, та не всі знали як діяти в тій чи іншій ситуації.

У вівторок, 6 грудня між учнями 8-11 класів була проведена імітаційна гра „Законодавчий процес”, де учні мали змогу розробити власний статут школи та загалом ознайомитися з процедурою прийняття законів в країні.  Також в цей день мали можливість познайомитися із правами дитини найменші учні в школі, адже з ними була проведена бесіда „Ваші права”.

Під час проведення правового брейн-рингу мили можливість продемонструвати свої знання з правознавства учні 9-11 класів. Серед них було обрано 2 команди та суддів. Метою було конкурсу виховувати у школярів інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, розвивати пізнавальний інтерес до предмета, з’ясувати, як учні знають основні поняття з правознавства, навчити дітей користуватися своїми правами в різних ситуаціях, виховувати почуття відповідальності за свої вчинки виховувати почуття причетності до процесу творення правової держави в Україні формувати правову культуру школярів. Конкурс складався із кількох раундів. І раунд – Інтелектуальний штурм.  ІІ раунд – умовна назва „Агітатор” (за 2-3 хвилини представники команд мають виступити перед товаришами і переконати їх, що законодавство України дійсно захищає права дитини). ІІІ  раунд – Практичне право „Ситуація”. ІV раунд  – „Конвенція прав дитини” (учасники команд по черзі називають права дитини (в різних правових ситуаціях). V раунд – „Юридичний рахунок” (кожна команда малює малюнок, що коментує права дитини, дитину в різних правових ситуаціях). VІІІ раунд – „Конкурс газет та емблем”.

Поки команди виконують завдання VІІ раунд – „Хто на що здатний”, журі оцінювало заздалегідь приготовлені командами газети та емблеми. VІ раунд – „Юридичний семафор” (команди отримали картки з надписами (Команда „Праволюби” - види юридичної відповідальності; Команда „Освітяни” - групи прав людини) і повинні визначитись після оголошення ситуації, яку картку треба підняти).

Серед учнів 5-6 класів була проведена година спілкування „Мої права”, де учні могли познайомитися із нормативними документами, що захищають права дитини в Україні. Також одним із завдань було намалювати „Дерево прав” дитини, з яким учні впорали на відмінно. Так, на місті листочків дерева були намальовані основні права дитини, основу яких, тобто коріння дерева складали Конституція України, Конвенція ООН про права дитини та Закон України „Про охорону дитинства”. Заняття, за словами учнів їм дуже сподобалося, і майже всі прийняли в ньому активну участь.

9 грудня було проведено всеукраїнський урок „Права людини”. Активну участь у підготовці до його проведення взяли учні 9-10 класу, які підготували змістовні повідомлення про захист прав людини в Україні, серед яких: Історичний розвиток прав дитини”, „Конвенція ООН про права дитини”, „Право дитини на сім’ю”, „Право на освіту”, „ЮНІСЕФ – дитячий фонд ООН”, „Дискримінація прав дитини”, „Сучасна ситуація в Україні. Шляхи виходу”, „Правова інформованість дітей та дорослих”.

Крім того, учні 7-8 класів виготовили стінгазету „Право мати право”, яка ґрунтувалася на основі Конвенції ООН про права дитини.

Загалом  активну участь у проведені тижня правовий знань взяли чи не всі учні школи, тематика даних заходів стосувалася всіх їх без винятку.

Категорія: Мої статті | Додав: walkman_12345 (02.02.2012)
Переглядів: 3673 | Рейтинг: 3.0/2